CM de Fotbal din Rusia: Franța este prima semifinalistă, după ce învinge Uruguay cu 2-0! Meciul a fost transmis pe TVR 1 și TVR HD

Astăzi au început sferturile de finală ale Cupei Mondiale la Fotbal 2018. În primul meci al zilei, Franța a eliminat Uruguay și a devenit prima semifinalistă a competiției. Au înscris Varane (min. 40) și Griezmann (min. 61). Meciul a fost transmis în exclusivitate la TVR 1 și TVR HD.

06 Iulie 2018, 16:37 (actualizat 06 Iulie 2018, 19:47) |
Uruguay-Franța 0-2 și se califică Franța!
 |  GALERIE FOTO

Franța este prima semifinalistă, după ce învinge Uruguay cu 2-0!

Min. 88. Lovitură liberă executată de Griezmann, în timp ce Gimenez plânge pentru eliminarea Uruguay-ului.

(w620) Griezmann

(w620) Gimerez

Min. 63 Uruguay - Franța 0-2, după ce portarul Muslera scapă mingea copilărește la un șut al lui Griezmann!

(w620) Uruguay-Fr

După 45 de minute de joc, Franța conduce la posesia mingii, cu 58%.

La pauză, Uruguay - Franța, 0-1.

Min. 44 Ocazie Uruguay, prin Caceres!

Min. 40 Varane înscrie pentru Franța, preluând o lovitură liberă executată de Griezmann!

(w620) Uruguay -

Min. 36 Ocazie Uruguay!

(w620) Ocazie Uru

După 25 de minute de joc, francezii sunt superiori la posesie: 59% (Franța), față de 41% (Uruguay).

Min. 15 Ocazie pentru Franța, lovitură de cap a lui Mbappe, peste poartă.