CM 2018. Danemarca – Australia 1-1. Meciul a fost în direct la TVR 1 şi TVR HD

Danemarca și Australia au încheiat la egalitate, 1-1, în a treia partidă din Grupa C de la Campionatul Mondial. Danezii au acum 4 puncte și se pregătesc pentru meciul cu Franța, iar australienii au câștigat primul punct la acest Mondial. Meciul a avut loc la Cosmos Arena din orașul Samara și a fost transmis în exclusivitate la TVR 1 şi TVR HD și online la tvrplus.ro.

21 Iunie 2018, 15:03 (actualizat 21 Iunie 2018, 17:09) |
Australia egalează Danemarca în minutul 38
 |  GALERIE FOTO

Christian Eriksen  a marcat pentru danezi în minutul 7, iar Mile Jedinak a înscris golul australienilor în minutul 38, din penalty. Ambele echipe păstrează șanse de a avansa în optimi.

În celălalt meci al grupei, Franţa întâlneşte reprezentativa statului Peru.

Ultimele meciuri din grupă se joacă pe 26 iunie, Danemarca - Franţa, la Moscova (stadionul Lujniki), şi Australia - Peru, la Soci (stadionul Fişt).

Australia egalează în minutul 38, după un penalty decis de VAR. Golul a fost marcat de Jedinak în min 38.

Danemarca deschide scorul în minutul 7 după golul lui Eriksen.