Centrul Bucureştiului a fost astăzi ocupat de atleţi. Câțiva prezentatori TVR au alergat pentru cauze sociale

12 mii de sportivi au alergat pentru o medalie la Semimaratonul Bucureşti. Cursele de 10 şi 21 de kilometri au fost un adevărat test de voinţă. La final, podiumul a fost dominat de alergătorii africani. Au alergat şi multe vedete pentru o cauză nobilă. Au devenit astfel campioni ai faptelor bune.

13 Mai 2018, 15:39 (actualizat 13 Mai 2018, 21:27) |
Pași pentru viață

La final, podiumul a fost dominat de alergătorii africani care au reușit să termine cursa după aproximativ o oră.

Au fost însă și pasionați de mișcare, ori vedete care au alergat pentru o cauză nobilă. Ei sunt campioni ai faptelor bune.

La cursa de 21 de kilometri a participat și Mihai Rădulescu, prezentator al Știrilor TVR. El a alergat în Team Hospice pentru șansa la o viață mai bună a copiilor și adulților care suferă de boli incurabile.

Emma Zeicescu, gazda emisiunii Perfect Imperfect, a fost și ea în aceeași echipă.

Pentru o viață sănătoasă dar și pentru a-i ajuta pe cei în nevoie, prezentatoarea TVR Sonia Argint Ionescu a terminat cursa de 10 km a semimaratonului cu zâmbetul pe buze.

În total peste 25 de cauze umanitare sunt susținute prin acest eveniment.