LIGA 1

Ceahlăul Piatra-Neamţ - Gaz Metan Mediaş 2:1

Ceahlăul Piatra-Neamţ a învins pe Gaz Metan Mediaş, scor 2-1(1-0), într-un meci contând pentru etapa a XII-a a Ligii 1, informează siteul oficial al LPF.

19 Octombrie 2012, 21:02 (actualizat 19 Octombrie 2012, 21:04) |
Liga 1 face parte din categoria a doua a competiţiilor fotbalistice la nivel European, potrivit football-observatory.com

Victoria echipei antrenate de Costel Enache a fost adusă de golurile reuşite de Achim '4 şi Golubovici '58 - din penalti. Pentru oaspeţi a înscris Eric de Oliveira în minutul 53.  În minutul 39, antrenorul gazdelor a fost eliminat, fiind trimis în tribune.

Ceahlăul Piatra Neamţ: Miron - Moreno, Mohammed, Ichim (Tolimir '57), Barna - Achim, Monroy - Velici (Bădescu '56), Golubovici, Stana - Constantinescu (Lukanovici '64). Antrenor: Costel Enache

Gaz Metan Mediaş: Loncaric - Frăsinescu, Trtovac (Ciucă '65), Markovici, Buzean - Tahar, Todea (Llullaku '65) - Astafei, Eric, C. Petre (Bud '75) - Bawab. Antrenor: Cristian Pustai

Meciul a fost arbitrat de Adrian Comănescu, ajutat de Octavian Şovre şi Alexandru Vodă. Rezervă a fost Florin Ghimbăşan.