STRANIERI

Bogdan Stancu - al doilea gol în trei etape pentru Genclerbirligi

Atacantul Bogdan Stancu a stabilit scorul final în meciul Eskisehirspor - Genclerbirligi 0-2, cu patru minute înainte de finalul primului joc din etapa a treia a campionatului Turciei.

Piteșteanul de 27 de ani, integralist în această partidă, punctase și etapa trecută, în eșecul cu 1-2 pe teren propriu în fața celor de la Bursaspor.

20 Septembrie 2014, 00:04 (actualizat 20 Septembrie 2014, 00:05) |
Bogdan Stancu

În acest meci a jucat și celălalt român de la Genclerbirligi, Liviu Antal, însă jucător venit liber de contract în luna iulie de la FC Vaslui a fost schimbat în minutul 79 de noul tehnician al echipei, Osman Isilar. Precedentul antrenor, Mustafa Kaplan, a fost înlocuit după eșecul cu Bursaspor.

În sezonul trecut, Bogdan Stancu a punctat de 13 ori pentru Genclerbirligi în campionat, în cele 28 de jocuri în care a fost folosit. În această ediție de campionat, românul a fost integralist în toate cele 3 etape.

De partea cealaltă, Liviu Antal a jucat doar a doua oară pentru gruparea turcă și pentru prima dată titular. În etapa trecută, a fost introdus pe teren în minutul 67, la scorul de 1-1, cu trei minute înainte ca Bursaspor să marcheze golul victoriei.