VIDEO Bayern o învinge pe ManCity în minutul 90, victorii zdrobitoare pentru AS Roma și FC Porto

Miercuri seară a avut loc prima etapă din grupele E, F, G și H ale Ligii Campionilor. În derby-ul serii, Bayern München a trecut cu 1-0 de Manchester City, grație unui gol splendid marcat în minutul 90, în timp ce două formații s-au impus la scor, pe teren propriu: FC Porto a câștigat cu 6-0 meciul cu BATE Borisov, iar AS Roma i-a zdrobit pe rușii de la ȚSKA Moscova cu scorul de 5-1.

REZUMATELE VIDEO ale partidelor disputate marți!

17 Septembrie 2014, 23:43 (actualizat 18 Septembrie 2014, 02:16) |
Champions League

Rezultatele complete înregistrate miercuri seară în prima etapă a Ligii Campionilor:

GRUPA E

GRUPA F

• FC Barcelona - APOEL Nicosia: 1 - 0 (Gerard Piqué '28) - catalanii se alfă pentru al 19-lea an în această competiție, iar ciprioții revin pentru a treia oară în faza grupelor, după ce au ajuns în ”sferturi” în sezonul 2011/2012. În acest meci, Xavi Hernandez l-a egalat pe Raul Gonzalez în topul celor mai multe jocuri în LC, cu 142 de apariții. Cei doi sunt urmați de Ryan Giggs și Iker Casillas (141) și de Clarence Seedorf (125).

GRUPA G

• Chelsea - Schalke 04: 1 - 1 (Cesc Fàbregas '11 / Klaas-Jan Huntelaar '62) - oaspeții au avut 9 absenți din cauza problemelor medicale, printre care Farfán, Felipe Santana, Matip ori Höwedes. Este al treilea duel între cele două echipe în faza grupelor LC, după cele din 2007 (0-0 în Germania și 2-0 pentru Chelsea la Londra) și din 2013 (dublu 3-0 pentru englezi)

GRUPA H

• Athletic Bilbao - Șahtior Donețk: 0 - 0 - bascii nu mai jucat decât o singură dată în grupele LC, în 1998, în timp ce ucrainenii se află pentru a 10-a oară în această fază a competiției. Cele două echipe nu s-au mai întâlnit niciodată, iar ibericii se află la prima partidă contra unei formații din Ucraina