Siteul tvr.ro foloseste cookies. Continuarea navigarii pe acest site se considera acceptarea politicii de utilizare a cookies. Afla mai multe accesand Politica de cookies Vezi și Politica de Confidenţialitate care face referire la modul în care colectăm, folosim şi partajăm datele dumneavoastră pentru a va oferi serviciile TVR precum şi modul în care folosim platformele sociale.
PREMIER LEAGUE

Arsenal, victorie pe Anfield Road / Van Persie, la primul hat-trick pentru Manchester United

Arsenal Londra a bifat primul succes din această ediţie a campionatului Angliei în deplasarea de la Liverpool, cu scorul de 2-0 (1-0), în faţa unei echipe pe care a învins-o în faţa propriilor fani şi în ediţia trecută a Premier League, în 3 martie, cu scorul de 2-1.

Pe de altă parte, Robin van Persie a izbutit prima "triplă" pentru Manchester United, la Southampton.

02 Septembrie 2012, 17:23 (actualizat 02 Septembrie 2012, 20:47) |
Arsene Wenger, inspirat la transferurile lui Lukas Podolski şi Santi Cazorla

ACTUALIZARE 20:40 Manchester United, viitoarea adversară a CFR-ului din Cluj în grupele Ligii Campionilor, a obţinut duminică o victorie dramatică în deplasarea de la Southampton, scor 3-2, golul victoriei fiind izbutit în prelungiri.

Robin van Persie, care a ratat un penalty în minutul 68, a înscris toate golurile noii sale echipe ('23, '87, '90+2). Pentru gazde, au marcat Lambert ('16), Schneiderlin ('56).

Sir Alex Ferguson a folosit echipa: Lindegaard - Rafael, R. Ferdinand, Vidici, Evra - Carrick, Cleverley (Scholes '61) - Valencia, Kagawa (Nani '61), Wellbeck (Hernandez '72) - Van Persie.


Arsenal Londra a reuşit primul triumf şi primele goluri în această ediţie a campionatului Angliei, după ce a dispus de rivala Liverpool, în deplasare, cu scorul de 2-0, prin golurile reuşite de noile achziţii Lukas Podolski ('31) şi Santi Cazorla ('68).

Dacă "Tunarii" veneau pe Anfield Road după două remize albe (cu Sunderland, pe teren propriu, şi cu Stoke City, "afară"), Liverpool suferise un eşec usturător în deplasarea de la West Bromwich Albion, în prima etapă, scor 0-3, după care a urmat un 2-2 dramatic, pe teren propriu, contra campioanei Manchester City.

În etapa a treia a Premier League s-au mai înregistrat următoarele rezultate:

Chelsea - Reading: 4-2
West Ham United - Fulham: 3-2
Swansea - Sunderland: 2-2
Tottenham - Norwich: 1-1
West Bromwich - Everton: 2-0
Wigan Athletic - Stoke City: 2-2
Manchester City - Queen's Park Rangers: 3-1
Newcastle United - Aston Villa: 1-1

Clasament:

1.Chelsea33008-29
2.Swansea321010-27
3.West Bromich32106-17
4.Manchester City32108-57
5.Manchester United     
32016-56
6.Everton32014-36
7.West Ham United
32014-36
8.Arsenal31202-05
9.Wigan Athletic
31114-44
10.Newcastle United
31113-44
11.Fulham31027-63
12.Stoke City
30303-33
13.Sunderland20202-22
14.Tottenham30213-42
15.Norwich30212-72
16.Reading20113-51
17.Aston Villa30122-51
18.Liverpool30122-71
19.Queen's Park Rangers      
3   


2    
2-9       
1
20.Southampton30034-80
Articole pe aceeaşi temă
 
ŞTIRILE ZILEI
CELE MAI NOI DIN SPORT
 
StirileTVR.RO PE FACEBOOK
 
  AZI MAINE
BUCURESTI 15°C 13°C
IASI 12°C 7°C
CLUJ 8°C 8°C
CONSTANTA 13°C 11°C
CRAIOVA 15°C 11°C
BRASOV 11°C 6°C
Vezi toate informatiile meteo
CURS BNR - 19 Februarie 2019, 17:52
 
INDICI BVB
 
INDICE BET
Data: 19-02-2019
Deschidere: 7764.01
Maxim: 7764.01
Mimim: 7724.39
Variatie: -0.46%
TLV
1.82
1.09%
FP
0.88
0.23%
SNP
0.35
0%
SNN
9.12
2.05%
BRD
11.82
0.17%
SNG
32.15
0%
EL
10.92
0.18%
SIF5
2.05
0.49%
TGN
341.50
1.73%
SIF3
0.24
1.91%
ARHIVĂ ȘTIRI