Antrenorul echipei de fotbal Dinamo, Eugen Neagoe, a suferit un infarct ventricular minor la meciul cu U Craiova. VIDEO Medicii au intervenit de urgență

21 iulie 2019, 23:48

În minutul 25 al partidei, arbitrul Istvan Kovacs a fluierat întreruperea partidei şi a permis intrarea ambulanţei pe teren până la banca tehnică a echipei Dinamo, unde antrenorul Eugen Neagoe era căzut în stare de inconştienţă.

Tehnicianul a fost suit pe targă şi urcat în ambulanţă, unde i s-au acordat îngrijiri medicale de specialitate.

(w500) Antrenorul

Medicii au folosit şi un defibrilator, potrivit Agerpres.

După aproximativ 15 minute, antrenorul dinamovist a părăsit Arena Naţională în ambulanţa în care i s-a acordat primul ajutor.

A fost transportat la Spitalul de Urgenţă Floreasca.

Într-un gest superb, fanii olteni i-au scandat numele. Exemplul lor a fost urmat, în cele din urmă, și de fanii dinamoviști care îl contestaseră.

Meciul s-a reluat de la scorul de 0-0. Universitatea Craiova a învins-o pe Dinamo cu scorul de 2-0 (1-0).

După meci, oficialii echipei Universitatea Craiova au mers la spital.