CHAMPIONS LEAGUE

Alte 3 echipe s-au calificat în ”optimile” Ligii Campionilor. Chelsea a trecut greu de Dinamo Kiev, Zenit s-a impus la Lyon

FC Barcelona, Bayern Munchen și Zenit Sankt Petersburg au acces în optimile de finală ale Champions League, după meciurile etapei a IV-a a grupelor competiției, și s-au alăturat astfel lui Real Madrid și Manchester City, formații calificate după jocurile de marți.

Pe de altă parte, Alexandru Mățel a fost integralist în Olympiacos Pireu - Dinamo Zagreb: 2-1, iar John Terry a devenit britanicul cu cele mai multe jocuri începute ca titular în Liga Campionilor.

04 Noiembrie 2015, 23:48 (actualizat 04 Noiembrie 2015, 23:51) |
Champions League

Rezultatele complete de miercuri din grupele Ligii Campionilor:

GRUPA E

• FC Barcelona - BATE Borisov: 2 - 0 (Neymar '30-penalty, '83 Luis Suárez '60)
  • AS Roma - Bayer Leverkusen: 3 - 2 (Mohamed Salah '2, Edin Džeko '29, Miralem Pjanić '81-penalty / Admir Mehmedi '46, Javier Hernández '51) - căpitanul oaspeților, Ömer Toprak, a primit direct cartonaș roșu în minutul 79.

GRUPA F

• Bayern Munchen - Arsenal Londra: 5 - 1 (Robert Lewansowski '10, Thomas Müller '29, '89, David Alaba '44, Arjen Robben '55 / Olivier Giroud '69)
  • Olympiacos Pireu - Dinamo Zagreb: 2 - 1 (Felipe Pardo '65, '90 / Armin Hodžić '21) - gazdele au ratat un 11 metri în minutul 54, prin Kostas Fortounis. Fundașul stânga al oaspeților, Josip Pivarić, a fost eliminat pentru cumul de cartonașe în minutul 79.