Siteul tvr.ro foloseste cookies. Continuarea navigarii pe acest site se considera acceptarea politicii de utilizare a cookies. Afla mai multe accesand POLITICA COOKIES
STRANIERI

Alexandru Maxim - la prima "dublă" pentru VfB Stuttgart

Mijlocaşul Alexandru Maxim a reuşit să înscrie pentru prima dată două goluri într-un meci pentru VfB Stuttgart, în jocul de pe teren propriu cu Hoffenheim, scor 6-2 (3-1), din etapa a patra a campionatului Germaniei.

01 Septembrie 2013, 18:34 (actualizat 01 Septembrie 2013, 20:25) |
Alexandru Maxim

Jucătorul de 23 de ani a înscris în minutul 28, pentru 3-1, şi în minutul 55, pentru 5-1.

Fostbalistul vândut de Pandurii cu 1,5 milioane de euro s-a remarcat şi prin două pase decisive, la primele două goluri izbutite de elevii lui Thomas Schneider, prin Antonio Rüdiger ('12) şi Vedad Ibišević ('19).

VfB a mai punctat prin Vedad Ibišević ('47, '63), în timp ce golurile oaspeţilor au fost reuşite de Kevin Volland şi Roberto Firmino ('87).

Alexandru Maxim nu mai marcase decât o singură dată pentru VfB Stuttgart, în sezonul trecut, în eşecul de pe teren propriu cu Borussia Dortmund, scor 1-2, din 30 martie.

Rezultate complete din etapa a IV-a, din Budesliga:

  • Freiburg - Bayern Munchen: 1-1
  • Borussia M'gladbach - Werder Bremen: 4-1
  • Hannover 96 - Mainz: 4-1
  • Wolfsburg - Hertha Berlin: 2-0
  • FC Nurnberg - Augsburg: 0-1
  • SV Hamburg - Eintracht Braunschweig: 4-0
  • Schalke 04 - Bayer Leverkusen: 2-0
  • Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund: 1-2

Clasament:

1.Dortmund4    


0     
9-2           
12
2.Bayern43107-210
3.Leverkusen        
43018-59
4.Hannover43018-59
5.Mainz43018-79
6.Hertha42119-57
7.M'gladbach420210-86
8.Wolfsburg42026-46
9.Bremen42023-56
10.Augsburg42023-66
11.Hoffenheim412112-125
12.Hamburg41128-94
13.Schalke41126-94
14.Stuttgart41039-83
15.Frankfurt41034-93
16.Freiburg40226-92
17.Nurnberg40224-72
18.Braunschweig40041-90
Articole pe aceeaşi temă
 
 
ŞTIRILE ZILEI
CELE MAI NOI DIN SPORT
 
StirileTVR.RO PE FACEBOOK
 
  AZI MAINE
BUCURESTI 2°C 3°C
IASI -1°C -3°C
CLUJ 1°C 0°C
CONSTANTA 5°C -1°C
CRAIOVA 4°C 2°C
BRASOV 2°C 0°C
Vezi toate informatiile meteo
CURS BNR - 21 Ianuarie 2018, 22:29
 
INDICI BVB
 
INDICE BET
Data: 19-01-2018
Deschidere: 8374.67
Maxim: 8380.97
Mimim: 8347.28
Variatie: -0.15%
BRD
13.70
0%
SNG
35.00
0.43%
TLV
2.31
0.22%
EL
11.84
0.17%
FP
0.92
0.22%
TEL
25.85
4.8%
SNP
0.31
2.04%
SIF5
2.44
2.26%
SFG
42.10
0.94%
TGN
423.50
0%
ARHIVĂ ȘTIRI