Siteul tvr.ro foloseste cookies. Continuarea navigarii pe acest site se considera acceptarea politicii de utilizare a cookies. Afla mai multe accesand Politica de cookies Vezi și Politica de Confidenţialitate care face referire la modul în care colectăm, folosim şi partajăm datele dumneavoastră pentru a va oferi serviciile TVR precum şi modul în care folosim platformele sociale.
STRANIERI

Alexandru Maxim - la prima "dublă" pentru VfB Stuttgart

Mijlocaşul Alexandru Maxim a reuşit să înscrie pentru prima dată două goluri într-un meci pentru VfB Stuttgart, în jocul de pe teren propriu cu Hoffenheim, scor 6-2 (3-1), din etapa a patra a campionatului Germaniei.

01 Septembrie 2013, 18:34 (actualizat 01 Septembrie 2013, 20:25) |
Alexandru Maxim

Jucătorul de 23 de ani a înscris în minutul 28, pentru 3-1, şi în minutul 55, pentru 5-1.

Fostbalistul vândut de Pandurii cu 1,5 milioane de euro s-a remarcat şi prin două pase decisive, la primele două goluri izbutite de elevii lui Thomas Schneider, prin Antonio Rüdiger ('12) şi Vedad Ibišević ('19).

VfB a mai punctat prin Vedad Ibišević ('47, '63), în timp ce golurile oaspeţilor au fost reuşite de Kevin Volland şi Roberto Firmino ('87).

Alexandru Maxim nu mai marcase decât o singură dată pentru VfB Stuttgart, în sezonul trecut, în eşecul de pe teren propriu cu Borussia Dortmund, scor 1-2, din 30 martie.

Rezultate complete din etapa a IV-a, din Budesliga:

  • Freiburg - Bayern Munchen: 1-1
  • Borussia M'gladbach - Werder Bremen: 4-1
  • Hannover 96 - Mainz: 4-1
  • Wolfsburg - Hertha Berlin: 2-0
  • FC Nurnberg - Augsburg: 0-1
  • SV Hamburg - Eintracht Braunschweig: 4-0
  • Schalke 04 - Bayer Leverkusen: 2-0
  • Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund: 1-2

Clasament:

1.Dortmund4    


0     
9-2           
12
2.Bayern43107-210
3.Leverkusen        
43018-59
4.Hannover43018-59
5.Mainz43018-79
6.Hertha42119-57
7.M'gladbach420210-86
8.Wolfsburg42026-46
9.Bremen42023-56
10.Augsburg42023-66
11.Hoffenheim412112-125
12.Hamburg41128-94
13.Schalke41126-94
14.Stuttgart41039-83
15.Frankfurt41034-93
16.Freiburg40226-92
17.Nurnberg40224-72
18.Braunschweig40041-90
Articole pe aceeaşi temă
 
ŞTIRILE ZILEI
CELE MAI NOI DIN SPORT
 
StirileTVR.RO PE FACEBOOK
 
  AZI MAINE
BUCURESTI 23°C 21°C
IASI 25°C 24°C
CLUJ 23°C 22°C
CONSTANTA 20°C 19°C
CRAIOVA 24°C 22°C
BRASOV 21°C 22°C
Vezi toate informatiile meteo
CURS BNR - 16 Octombrie 2018, 22:39
 
INDICI BVB
 
INDICE BET
Data: 16-10-2018
Deschidere: 8441.69
Maxim: 8561.71
Mimim: 8441.69
Variatie: 1.41%
TLV
2.31
2.62%
SNG
33.85
0.15%
BRD
13.30
1.52%
SNP
0.39
2.22%
FP
0.94
0.86%
EL
10.60
1.71%
TGN
346.00
0.43%
DIGI
29.40
1.72%
SIF4
0.62
1.29%
SIF2
1.22
0.16%
ARHIVĂ ȘTIRI